موسسه تحقيقات حيوانات آزمايشگاهي
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
br ENGLISH
اهداف‌ و چشم انداز فعاليت هاي موسسه

حيوانات آزمايشگاهي نقش ويژه در توسعه علوم پزشكي و كشف درمان بيماري ها دارند.  بدليل محدوديت هايي كه در زمينه  پژوهش بر انسان وجود دارد بخش زيادي از تحقيقاتي كه منجر به كشف درمان بيماري ها مي شود براساس تحقيقات حيواني است.

ساخت موسسه تحقيقات حيوانات آزمايشگاهي، از سال 86 در مجتمع دانشگاهي پيامبر اعظم(ص) ساري در دو طبقه و با زير بناي 800 متر مربع آغاز گرديد، و با صرف هزينه 800 ميليون تومان به پايان رسيد و در مرداد ماه 1391 با حضور وزيرمحترم بهداشت و مقامات دانشگاه مورد بهره برداري قرار گرفت و به لطف و ياري خداوند متعال و همكاري صميمانه اعضاي محترم هيات علمي، كارشناسان و كارمندان گروه به فعاليت و خدمات رساني به جامعه علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران پرداخته است. اين موسسه از بنيادي ترين مراكز حاضر علوم پزشكي است كه علاوه بر خدمت رساني آموزشي و پژوهشي در سطح دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ساير دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان نيز از خدمات آموزشي و پژوهشي آن بهره مند مي شود. موسسه تحقيقات حيوانات آزمايشگاهي گسترش دهنده اصول اخلاقي كار با حيوانات آزمايشگاهي ابلاغي از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي نيز مي باشد. در حال حاضر بخشي از پايان نامه دانشجويان پزشكي، دندانپزشكي، دانشجويان كارشناسي ارشد و دانشجويان كارشناسي در اين مركز انجام مي شود. همچنين با توجه به امكانات و توانمندي اين مركز بخشي از پايان نامه هاي دوره هاي دكتري و كارشناسي ارشد برخي از رشته هاي ساير دانشگاه هاي استان مازندران نيز در اين مركز انجام مي شود.

مهمترين اهداف موسسه تحقيقات حيوانات آزمايشگاهي شامل:

فراهم كردن زمينه و امكانات لازم جهت انجام تحقيقات حيواني جهت پژوهشگران محترم دانشگاه علوم پزشكي مازندران

تهيه، تكثير و ارائه حيوانات آزمايشگاهي در سطح دانشگاه و استان

توسعه علوم مرتبط با تحقيقات حيوانات آزمايشگاهي در كلان منطقه شمال از طريق آموزش علوم حيوانات آزمايشگاهي به پرسنل دانشگاه ها و ديگر مراكز

 
چشم انداز فعاليت هاي موسسه:

موسسه تحقيقات حيوانات آزمايشگاهي يك قطب تحقيقاتي و فناوري در تراز بين‌المللي، پيشگام در توسعه علم، فناوري و نوآوري در علوم زيستي با مرجعيت در علوم رفتاري، توليد‌مثل، زيست‌فناوري، طب ترميمي و موثر در ارتقاء سلامت جامعه است.

 

1398/04/15
Powered by DorsaPortal